Raudonoji arbata + filmai

 

A

Auksinis ruduo man pats gražiausias metų laikas, atrodo, kad būtent tada laiko smiltys krenta lėčiau ir pramingiau. Kiekvieno mūsų laiko sąskaitose atsiranda ilgi ilgi vakarai, kuomet daugiau laiko gali skirti sau ir su savimi. Tuomet  norisi  šilto vilnonio megztinio, šilto pledo, geros knygos, gero filmo. Vis dažniau namuose deginam žvakes, o rankas suneriam aplink šiltos arbatos puodelį. Tikra jaukumo šventė!

Visai neseniai skaitydama Alexander McCall Smith knygą “Pirmoji moterų seklių agentūra“ iš naujo „prisijaukinau“ raudonąją arba kitaip rooibos arbatą. Ją nuolat gėrė pagrindinė knygos herojė, su pasimėgavimu gėriau ir aš, versdama knygos puslapį po puslapio. Ši arbata gaunama iš Pietų Afrikoje augančio Aspalathus linearis krūmo. Tiesa, tai ne visai arbata, o žolė, tačiau dėl šio fakto ji vistiek išlieka labai vertinga. Rooibos arbata puiki vien tuo, kad ja galima mėgautis net gi vėlai vakare be jokių pašalinių poveikių, joje visiškai nėra kofeino. Tinka netgi kūdikiams ir nėščiosioms. Išbandykite ir jūs, jei dar neragavote, o štai dar keletas rooibos arbatos privalumų:

  • Turtinga antioksidantais – rooibos arbatoje slypi nemažas kiekis antioksidantų, kurie mūsų organizme kovoja su laisvaisiais radikalais – nestabiliomis ląstelėmis, kurios atakuoja mūsų sveikas ląsteles. Teigiama, jog antioksidantų dėka, ši arbata gali apsaugoti mus nuo tam tikrų vėžio rūšių, Alzcheimerio bei širdies ligų.
  • Praturtinta mineralais – šioje arbatoje yra randama magnio, mangano, kalcio, cinko bei geležies. O tai svarbu norint išlaikyti tvirtus kaulus ir sveikus dantis.
  • Nuramina skrandį – ši arbata turi flavanoidų, kurie mažina spazmus, sumažina uždegimą bei alergiją. O taip pat padės viduriuojant, esant nevirškinimui, pykinimui bei pilvo skausmams.Pietų Afrikos moterys teigia, jog rooibos arbata gali padėti kūdikiams pašalinti pilvo dieglius.
  • Gydo odos problemas – Pietų Afrikos gentys šią arbatą naudojo gydydami įvairius odos negalavimus – egzemą, psoriazę, aknę, saulės nudegimus. Išbandykite voneles su šviežiai užplikyta arbata arba dėkite kompresus su šia arbata ant problemiškų vietų. Oda nurims bei sumažės uždegimas. Be to, šioje arbatoje randama alfa-hidroksi rūgštis, kuri mažina raukšles bei priešlaikinius senėjimo požymius.
  • Padeda pasisavinti geležį – juodoji arbata dėl joje esančių taninų, trukdo organizmui pasisavinti geležį, tuo tarpu raudonojoje arbatoje taninų randama per pus mažiau, ji net gi  padeda mūsų organizmui geriau pasisavinti geležį, tad rekomenduojama gerti sergant mažakraujyste.
  • Ramus miegas garantuotas – atsigėrę šios arbatos, organizmą  papildysite mineralais, tad nurims nervų sistema, atsipalaiduosite ir ramiai pasiruošite nakties miegui.

Kaip vartoti?

B

1 arbatos puodeliui prireiks 1-2 šaukštelių rooibos arbatos, ją užplikykite verdančiu vandeniu ir palikite 5 minutes „prisirpti“. Perkoškite per sietelį ir gerkite. Tiesa, galite paskaninti ruduoju cukrumi ar citrinos skiltele. Gerkite tiek karštą, tiek šaltą.

Ir filmai…

Prieš kelias savaites pažiūrėjau ir aš „Lošėją“. Filmo idėja pasirodė įdomi ir netikėta, aktorių vaidyba puiki, tačiau per daug filme pauzių ir nukrypimų į niekur. Bet kodėl tai taip būdinga lietuvių filmams? Gal kaltas mūsų lietuviškas lyriškas būdas? O šiaip sunku vertinti –  geras tai filmas, ar blogas, balą filmui parašys kiekvienas jį pažiūrėjęs ir įvertinęs per savo suvokimo prizmę.

O ilgesnioms filmų peržiūroms rekomenduoju du miniserialus. Jei mėgstate detektyvinio žanro filmus , tai būtinai pažiūrėkite  Australijos miniserialą „Top of the lake“ su Elisabeth Moss,  o jei mėgstate melodramas, tuomet – „Mildred Pierce“ su Kate Winslet. Abu peržiūrėjau su didžiausiu malonumu, tad linkiu ir jums to pačio malonumo ir jaukių rudeninių vakarų 🙂

CC

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *