Pradėkite rytą su citrina

AC

Sakoma, jog gerais patarimais būtina dalintis. Vienas geriausių mano kada perskaitytų sveikatos patarimų – kiekvieną rytą tik atsikėlus išgerti šilto vandens su citrinos sultimis. Atrodo paprasta ir elementaru, tačiau naudos gausite su kaupu.

Kas slypi citrinoje?

Vienos citrinos sultyse yra tik 11,7 kalorijų, 21,6 mg vitamino C, 58,3 mg kalio, mikroelemento taip būtino mūsų širdžiai ir raumenims, o taip pat šiek tiek kalcio, magnio, vitamino A bei skaidulų.

Citrina – vienas geriausių produktų, padedančių subalansuoti jūsų kūno pH. Sveikatos  mitybos entuziastai rekomenduoja žmogui kuo daugiau vartoti šarminių produktų, norint apsisaugoti nuo ligų. Yra žinoma, jog valgant daug sintetinių, perdirbtų produktų, geriant gazuotus gėrimus, patiriant daug streso mūsų kūno terpė rūgštėja. Ląstelės ilgą laiką būdamos rūgščioje terpėje yra pažeidžiamos, nukenčia jų struktūra bei funkcijos, o to pasakoje atsiranda įvairiausi negalavimai ir ligos.

Įdomu tai, jog citrinų sultys aplinkoje yra rūgštinės terpės, pH žemiau 7. Kai jos patenka į organizmą ir pilnai metabolizuojasi, o  visi mikroelementai patenka į kraują, pasireiškia jų šarminis poveikis, pH būna virš 7. Čia ir pasireiškia visos citrinų sulčių gerosios savybės.

AAAAStiprina imuninę sistemą

Kas jau kas, o citrina ir jos rūgštumas visada siejosi su joje esančiu vitaminu C. Vitaminas C, esantis citrinų sultyse, pagerina žaizdų gyjimą, mažina uždegimus, stiprina kaulus, audinius bei kremzles. Keliaudamas po organizmą vitaminas C kovoja su laisvaisiais radikalais. Laisvieji radikalai – tai organizmo piktadariai, kurie gali pažeisti sveikų organizmo ląstelių membranas ir sukelti uždegimą.

Šis gėrimas puiki priemonė kovoti su virusine infekcija, bakterijomis. Vanduo su citrina numalšins skaudančią gerklę, sumažina gleivių kaupimąsi plaučiuose bei sinusuose. Be to, citrinų sultys pagerina organizmo gebėjimą įsisavinti geležį, mikroelementą, būtiną sveikai imuninei sistemai.

Gražina odą

Antioksidantai, esantys citrinų sultyse, mažina spuogus, senatvines dėmes ir net raukšles. Geriant vandenį su citrina šviesėja, gražėja oda, o jūs atrodysit švytinčiai! Citrinų sultys sumaišytos su medumi ar kita veido kauke šviesina odą, skatina žaizdelių gyjimą.

Gerina virškinimą

Vanduo su citrinų sultimis padeda pašalinti toksinus iš organizmo, mažina rėmenį, pilvo pūtimą, dujų kaupimąsį. Citrinuose esantis pektinas gerina žarnyno veiklą, veikia antibakteriškai. Be to, šis gėrimas sužadina tulžies gamybą, gerina kepenų veiklą, mažina jų „suriebėjimą“.

Ištirpdo tai, kas nereikalinga

Citrinų vanduo – puikus diuretikas. Ši savybė gali pagelbėti gydant šlapimo takų infekcijas. Be to, šis gėrimas šalina šlapimo rūgštį iš sąnarių, o tai vienas pagrindinių uždegimo priežasčių. Sergantiems podagra, patariama pusvalandį po valgio išgerti citrinų vandens, taip sumažėja podagros priepuolio tikimybė.

Nors oficialių mokslinių patvirtinimų nėra, tačiau sveikos gyvensenos specialistai tvirtina, jog citrinų vanduo gali padėti ištirpdyti kai kuriuos tulžies, inkstų ar kasos akmenis.

Mažina svorį ir potraukį saldumynams

Citrinų vanduo reguliuoja medžiagų apykaitą bei angliavandenių įsisavinimą. Citrinoje esančios skaidulos mažina potraukį saldumynams.

Gerėja burnos būklė

Geriant vandenį su citrina gerėja burnos kvapas, mažėja dantų skausmas bei rimsta dantenų uždegimas. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog citrinų rūgštis ardo dantų emalį, tad po šio gėrimo reikėtų išsiskalauti burną paprastu vandeniu ir nevalyti dantų pasta bent pusvalandį arba tiesiog išsivalyti juos prieš geriant kasdienę dozę citrinų vandens.

Kaip ir kiek?

AB

Į šiltą bet ne karštą vandenį įspauskite pusės citrinos  sulčių, tiek užteks,jei sveriate iki 68 kg, jei jūsų svoris didesnis, galite naudoti visos citrinos sultis. Jei gėrimas gavosi per rūgštus, praskieskite papildomai šiltu vandeniu ir skanaukite!

Jei vis dėlto ryte gerti rūgštų gėrimą per sunku, tuomet pabandykite išgerti šilto citrinų gėrimo dienos eigoje 30 min. prieš ar po valgio. Tikiu, kad naudos tikrai bus 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *